tradycja i nowoczesność

zespoły klasowe do 18 osób

Programy, certyfikaty

15.04.2013 - Srebrny Krzyż Zasługi dla Pani Dyrektor

Z dumą informujemy, że Pani Dyrektor Magdalena Wontek znalazła się w gronie osób odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za zasługi dla rozwoju oświaty. Pani Dyrektor otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi. Serdecznie gratulujemy!

Edukacja globalna (2017/18, 2018/19)

Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata oraz jakie czynniki i w jaki sposób kształtują międzynarodowy rozwój. Edukacja globalna przybliża sytuację w krajach rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową, pomaga zrozumieć globalne współzależności pomiędzy społeczeństwami krajów rozwiniętych a społeczeństwami krajów rozwijających się i przechodzących transformację ustrojową. Powinna ona również pobudzać do krytycznej i świadomej refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, które w kontekście globalnym wywierają pozytywny bądź negatywny wpływ na jakość życia ludzi w innych krajach. W rezultacie edukacja globalna powinna prowadzić do osobistego zaangażowania na rzecz walki z ubóstwem na świecie i włączenia się w proces budowania globalnego społeczeństwa opartego na zasadach solidarności, równości i współpracy.

Euroweek - Szkoła Liderów (2011-18)

Euroweek - Szkoła Liderów to obóz szkoleniowy dla młodzieży prowadzony przez międzynarodową grupę wolontariuszy. Pięciodniowy wyjazd jest dla uczniów źródłem ogromnej ilości doświadczeń, wrażeń i wiedzy o innych kulturach. Jest również doskonałym sprawdzianem umiejętności językowych, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się po angielsku. Możemy śmiało stwierdzić, że Euroweek na stałe wpisał się w kalendarz szkolny Zespołu Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłośc"!

Uczymy Dzieci Programować (2018-19)

W naszej szkole stawiamy na rozwój naszych uczniów na najwyższym poziomie. Dlatego szukamy nowinek i nowości dzięki którym podnosimy efekty naszej pracy. Od tego roku przestąpiliśmy do kolejnego ogólnopolskiego programu. "Uczymy Dzieci Programować" to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Pokazuje, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej czy językowej.

Uniwersytet Małego Profesora (2018-19)

Uniwersytet Małego Profesora to nowy program pod patronatem Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Jest to program rozwijający kompetencje społeczne dzieci w oparciu o założenia analizy transakcyjnej. Będzie on realizowany wśród naszych przedszkolaków oraz w klasach pierwszych Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 "Twoja Przyszłość".

Superkoderzy (2017-19)

Z przyjemnością informujemy, że nasze szkoły biorą w roku szkolnym 2018/19 udział w programie SuperKoderzy organizowanym przez fundację Orange. W ramach programu zrealizujemy ścieżki "RoboMatematycy" (Akademia Młodych) i Odkrywcy Świata (Twoja Przyszłość)! Nie jest to nasz pierwszy kontakt z SuperKoderami. W roku szkolnym 2017/18 zrealizowaliśmy z klasami czwartymi ścieżkę "Cyfrowi DJe"! Wspólnie poznaliśmy aplikacje służące muzycznej twórczości, napisaliśmy własny dźwiękowy kod, a nawet... wydobywaliśmy muzykę z owoców!

Od grosika do złotówki (2017-18)

Uczniowie klasy II naszej szkoły przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI". Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych.

FitEdukacja (2017-18)

Misją FitEdukacji jest szerzenie idei zdrowego wymiaru edukacji wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

Edumagica (2016-17)

Edumagica to projekt edukacyjny, który łączy nowoczesną technologię z najlepsza strategią nauczania przez zabawę w nauczaniu wczesnoszkolnym. Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, przekaz wiedzy staje się przyjemnością. W projekcie została wykorzystana również nowoczesna funkcja kontaktu z uczniem Avatar Live. Dzięki tej technologii dzieci przestają być biernymi obserwatorami i aktywnie uczestniczą w lekcji.

Mistrzowie Kodowania (2016-17)

Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 8 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich szkołach. W roku szkolnym 2016/17 w projekcie biorą udział uczniowie klas 1-3 naszej szkoły.

Wirtualny Dzienniczek

Miejsce dla rodziców i uczniów, elektroniczny odpowiednik tradycyjnego, papierowego dzienniczka,
gdzie można na bieżąco obejrzeć efekty nauki naszych uczniów.

Czy wiesz, że...

26 czerwca 1994 roku Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Sosnowcu została wpisana do ewidencji szkół niepublicznych i decyzją Kuratora Oświaty w Katowicach uzyskała uprawnienia szkoły publicznej.

Nauka odbywa się maksymalnie w osiemnastoosobowych zespołach klasowych. Nauczyciele stosują ciekawe formy i niekonwencjonalne metody pracy.

Uczniowie mają komfortowe warunki do zdobywania wiedzy. Posiadamy pracownie przedmiotowe, komputerowe, siłownię, świetlice oraz do dyspozycji salę gimnastyczną i basen.

Naszym dzieciom obcy jest stres szkolny. Tutaj uczą się i odpoczywają w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, wolni od zagrożeń fizycznych i psychicznych.

W 2005 roku Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" jako jedyna placówka niepubliczna w Sosnowcu otrzymała certyfikat "Śląskiej Szkoły Jakości".