tradycja i nowoczesność

zespoły klasowe do 18 osób

Dyrektor Zespołu Szkół

Dyrektor Zespołu Szkół - mgr Magdalena Wontek

Jest spiritus movens przedsięwzięcia, które trwale wpisało się w mapę edukacyjną Zagłębia - Zespołu Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" i działającego przy Zespole Prywatnego Przedszkola "Skrzaty z Przyszłością". Pomysłodawczyni, realizatorka, właściciel oraz Dyrektor wszystkich placówek przy ul. Zegadłowicza 1. Z wykształcenia socjolog, umiejętnie zarządza zespołem wykwalifikowanych i entuzjastycznie nastawionych do pracy z dziećmi nauczycieli.

W marcu 2018 roku, podczas uroczystości 25-lecia Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, Pani Magda Wontek odebrała z rąk Rzecznika Praw Dziecka medal "Infantis Dignitati Defensori" (Obrońca Godności Dziecka) za całokształt działalności na rzecz dzieci i młodzieży.

24 listopada 2017 Pani Magda Wontek została laureatką Plebiscytu fundacji Lady Business Club Business Women Foundation - Jury przyznało tytuł Lady Business 2017 "za edukację przyszłych pokoleń, i nieprzerwanie od 23 lat owocne zarządzanie placówkami oświatowymi w zgodzie ze zmieniającymi się ustawami".

W kwietniu 2013 roku Pani Dyrektor Magdalena Wontek znalazła się w gronie osób odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za zasługi dla rozwoju oświaty, otrzymując Srebrny Krzyż Zasługi.

Pani Magdalena Wontek jest aktywnym członkiem zarządu Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. W 2009 roku, podczas obchodów XX-lecia oświaty niepublicznej w Polsce została uhonorowana za swoją działalność medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Jej wkład w oświatę doceniony został w roku 2005, kiedy to Kapituła Komitetu Rozwoju Zagłębia przyznała jej tytuł "Menadżera Zagłębia" za wyjątkowe osiągnięcia w zarządzaniu w kategorii Przedsiębiorstwa Małe - Edukacja i Nauka.

Nieustannie zaangażowana jest w działalność charytatywną - stale współpracuje z sosnowieckim Domem Dziecka, co roku umożliwiając nieodpłatną naukę kilkorgu wychowankom. Wspiera fundacje pomagające dzieciom m.in. (WOŚP i Dr Clown). Osobiście i poprzez akcje organizowane w szkole współpracuje ze schroniskiem dla zwierząt w Sosnowcu.

Wirtualny Dzienniczek

Miejsce dla rodziców i uczniów, elektroniczny odpowiednik tradycyjnego, papierowego dzienniczka,
gdzie można na bieżąco obejrzeć efekty nauki naszych uczniów.

Czy wiesz, że...

26 czerwca 1994 roku Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Sosnowcu została wpisana do ewidencji szkół niepublicznych i decyzją Kuratora Oświaty w Katowicach uzyskała uprawnienia szkoły publicznej.

Nauka odbywa się maksymalnie w osiemnastoosobowych zespołach klasowych. Nauczyciele stosują ciekawe formy i niekonwencjonalne metody pracy.

Uczniowie mają komfortowe warunki do zdobywania wiedzy. Posiadamy pracownie przedmiotowe, komputerowe, siłownię, świetlice oraz do dyspozycji salę gimnastyczną i basen.

Naszym dzieciom obcy jest stres szkolny. Tutaj uczą się i odpoczywają w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, wolni od zagrożeń fizycznych i psychicznych.

W 2005 roku Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" jako jedyna placówka niepubliczna w Sosnowcu otrzymała certyfikat "Śląskiej Szkoły Jakości".